Наші димові сповіщувачі на станціях Київського метрополітену

Станція метро Політехнічний інститут

На різних об'єктах України з 2016 року встановлюються адресні системи пожежної сигналізації зі шлейфовими пристроями, розробленими та виготовленими на нашому підприємстві.

Показовим є досвід експлуатації наших пожежних сповіщувачів в умовах підземних приміщень. Наші точкові димові сповіщувачі встановлені на декількох станціях Київського метрополітену. Вони захищають кабельні тунелі, підплатформовий простір і працюють у складних умовах експлуатації вже кілька років без єдиного відмови і нарікань з боку замовників.

Слід врахувати, що метрополітен — це умови експлуатації з підвищеною вологістю і запиленістю. Деякі димові датчики знаходяться на відстані всього півтора метра від колії, де багато природної пилу, а також пилу від тертя гальмівних колодок вагонних коліс. І в таких умовах за останні три роки не було жодного випадку, коли треба було розкривати сповіщувач і додатково його чистити.

Висока надійність наших димових сповіщувачів була досягнута завдяки ретельній розробці закритої конструкції оболонки. Після консультацій з авіаконструкторами перетин вікон був розрахований таким чином, щоб забезпечити достатній потік повітря через камеру сповіщувача, але зменшити можливість проникнення пилу. Це забезпечує високу чутливість приладів, яка повністю вкладається в нормативи стандарту EN 54.

Крім того, наші димові сповіщувачі мають зазор динамічного діапазону, і в разі потреби ми можемо забезпечити чутливість навіть вищу, ніж для стандартного виконання.

Нашим підприємством проведені спеціальні випробування і отримані відповідні протоколи, які підтверджують підвищену стійкість наших сповіщувачів до індустріальних магнітних завад.